RIMAC C_TWO JUŻ W POLSCE!

Z mgły bezszelestnie wyłonił się RIMAC C_TWO, najszybszy hypercar z elektrycznym napędem.

RIMAC C_TWO już w POLSCE

W dniu 4 grudnia w Warszawie Born Electric zaprezentowało samochód Rimac C_TWO, najmocniejszy elektryczny samochód świata.

RIMAC C_TWO już w POLSCE!

Jest to bezkompromisowe, czysto elektryczne auto klasy GT, radzące sobie równie dobrze na torze.

RIMAC C_TWO już w POLSCE!

C_Two dysponuje mocą 1914 koni mechanicznych, do prędkości 100 km/h rozpędza się 1.97 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 412 km/h.

RIMAC C_TWO już w POLSCE!

„Jesteśmy podekscytowani wejściem na rynek środkowo-europejski,
z Polską jako centralnym 
punktem regionu.”
Mate Rimac, założyciel i CEO Rimac Automobili.

RIMAC C_TWO już w POLSCE!

Oto ON, cichy pogromca superaut.

RIMAC C_TWO

C_Two to wygodny, luksusowy elektryczny samochód klasy GT o zasięgu 650 km (WLTP), który może być naładowany do 80% pojemności w czasie krótszym niż 30 minut. C_Two został zaprojektowany w całości przez zespół Rimac, posiada skorupę i nadwozie w całości wykonane z włókna węglowego z aluminiowymi wzmocnieniami bezpieczeństwa i zintegrowanym systemem baterii.
Zawieszenie z podwójnymi wahaczami, elektronicznie sterowanymi amortyzatorami oraz aktywną regulacją wysokości zapewnia płynną i komfortową jazdę. C_Two wyposażony jest w 4 silniki elektryczne, napędzające każdy pojedyncze koło, co zapewnia niespotykany poziom dynamiki oraz w pełni niezależny napęd na cztery koła.

W tym aucie tradycyjne systemy kontroli stabilności i trakcji zostały zastąpione przez system sterowania mocą w poszczególnych kołach R-AWTV (Rimac All-Wheel Torque Vectoring). Dzięki zaawansowanemu modułowi autonomii posiada funkcję Driving Coach. C_Two może w czasie rzeczywistym sugerować optymalny tor jazdy wyczynowej, wskazując bez odrywania wzroku od drogi optymalną linię przejazdu, punkty hamowania i przyspieszania.

 

Premiera w Polsce

Premiera odbyła się 4 grudnia w apartamentowcu Złota 44. Z 50-ego piętra zaproszeni goście mieli okazję podziwiać piękną panoramę Warszawy.

W czasie wydarzenia przedstawiona została historia firmy Rimac oraz specyfikacja pojazdu. Głównym punktem było wydarzenia była prezentacja pojazdu w podziemiach budynku. Z mgły bezszelestnie wyłonił się RIMAC C_TWO, najszybszy hypercar z elektrycznym napędem.

O Rimac Automobil

Rimac Automobilii jest firma technologiczną, produkującą elektryczne hipersamochody i zapewniającą kompleksowe rozwiązania technologiczne. Ma siedzibę na przedmieściach Zagrzebia w Chorwacji. Firma została zbudowana zgodnie z wizją i dzięki pasji Mate Rimaca, pioniera technologii pojazdów elektrycznych. Zatrudnia obecnie ponad 480 osób z 27 krajów. Rimac jest zaufanym dostawcą globalnych koncernów motoryzacyjnych takich jak Aston Martin, Renault, Koenigsegg, CUPRA, Automobili Pininfarina i wielu innych.